Żyj w zgodzie z naturą – nie pryskaj jabłek chemią!

Grzegorz Śleziak prowadzi swoje lokalne, tradycyjne gospodarstwo w Milówce (położonej w powiecie żywieckim; województwo śląskie). W swoich filmikach porusza głównie tematy związane ze zdrowym odżywianiem, rolnictwem ekologicznym oraz leczeniem wielu schorzeń.

Postanowił jednak także zaapelować do rolników (którzy ostatnio co pewien czas regularnie protestują), aby nie pryskali na swoich gospodarstwach jabłoni, które w efekcie dają nam pyszne owoce w postaci jabłek. Grzegorz Śleziak powiada, że jego 120-letnie jabłonie ciągle owocują, ponieważ nie są pryskane chemią. Gdyby były jednak opryskiwane, to ich żywotność byłaby o wiele krótsza.

Przekazuje wiadomość rolnikom, aby nie tracili pieniędzy na kupowanie środków chemicznych (do czego namawiają je agencje rolnicze) i postawili na ekologiczne, zdrowe jabłka. Będzie to korzyść dla całego społeczeństwa jak i dla nich samych. Po pierwsze społeczeństwo będzie zdrowsze, a sami rolnicy nie będą musieli korzystać z usług pośredników – nie będą mieli potrzeby domagać się dopłat aby godnie zarobić. Wówczas ceny rynkowe jabłek mogą pójść w górę.