Dlaczego karma light dla psa może być dobrym pomysłem na dietę?

sy z nadwagą to nic nadzwyczajnego. W większości przypadków dzieje się tak, gdy pies spożywa więcej kalorii niż spala, przez co przybiera na wadze. Karma light dla psa pomaga zwalczyć ten problem i uniknąć wielu związanych z nim zagrożeń dla zdrowia. 

Czy karma light dla psa jest potrzebna Twojemu pupilowi?

Nadwaga i otyłość psów to poważne problemy, które coraz częściej występują w naszym społeczeństwie. Nic więc dziwnego, że pojawia się też coraz większe zaonteresowanie karmą light dla psa, którą można znaleźć w każdym dobrym zoologicznym sklepie. 

Dlaczego otyłych psów jest coraz więcej? 

  • zła dieta, 
  • brak ćwiczeń fizycznych, 
  • genetyka,  
  • zaburzenia endokrynologiczne lub choroba ograniczająca aktywność fizyczną psa,  
  • leki,  
  • wiek, 
  • sterylizacja itp. 

Kiedy problem nadwagi nie jest powiązany z problemem zdrowotnym, główna przyczyna jest prosta: zbyt dużo kalorii. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest karma light dla psa, specjalnie opracowana, aby pomóc Twojemu psu utrzymać optymalną wagę. Być może więc warto zainteresować się karmą light dla psa w domu, dbając w tym samym czasie o jego zdrowie i dobre samopoczucie. 

Konsekwencje nadwagi u psów

Nadwaga nie jest czymś, co należy lekceważyć. Jeśli Twój pies ma nadwagę, pamiętaj, że oznacza to, że będzie bardziej narażony na problemy takie jak: choroby układu oddechowego, zaburzenia stawów, cukrzyca, zapalenie trzustki i tym podobne. Nadwaga może również wpływać na niektóre jego codzienne czynności, co oznacza, że ​​spacery, czas spędzany z innymi psami, zabawy itp. mogą sprawiać mu mniejszą przyjemność. Być może jest to więc najwyższy czas sprawdzić, co karma light dla psa może sprawić, aby był zdrowszy i było mu po prostu w życiu lżej. Tym bardziej, że należy pamiętać, że pies z nadwagą ma krótszą oczekiwaną długość życia niż pies, który utrzymuje zdrową wagę. 

Najlepszym sposobem walki z otyłością lub nadwagą u psów jest więc rozejrzenie się za odpowiednią karmą light dla psa oraz dbanie o codzienną dawkę ćwiczeń. Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wykluczyć jakąkolwiek fizyczną przyczynę. Choroby takie jak niedoczynność tarczycy, cukrzyca itp. mogą być przyczyną problemu. W takim przypadku konieczne jest przestrzeganie zaleceń weterynarza co do joty. Jeśli Twój pies ma nadwagę, pamiętaj, że nie chodzi tylko o ograniczenie spożycia kalorii, ale o upewnienie się, że ma zbilansowaną karmę light dla psa, która pozwoli uniknąć niedoborów żywieniowych, uczucia niezadowolenia, obaw o jedzenie lub głodu. Ten rodzaj karmy ma na celu dostarczenie wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje Twój pies, aby zachować zdrowie, jednocześnie pomagając mu nie przybierać na wadze.