Kraina Otwartych Okiennic jako jeden z największych skarbów Podlasia

Kraina Otwartych Okiennic to wyjątkowa atrakcja turystyczna, z której Podlasie może być bardzo dumne. Dlaczego w trakcie wycieczki po wschodniej części kraju warto zatrzymać się na jej terenie? Powodów jest sporo.

Kraina Otwartych Okienic to wspaniała atmosfera, kameralny klimat oraz wiele cennych perełek dawnej architektury. Drewniane domy z pięknie zdobionymi okiennicami są główną atrakcją trzech miejscowości leżących w dolinie Narwi. Soce, Puchły i Trześcianka, bo o nich mowa, zachwycają również pięknym otoczeniem oraz ciekawymi zabytkami drewnianej architektury.

Wieś Soce otoczona jest prawosławnymi kapliczkami, z kolei w Puchłach i w Trześciance można zobaczyć piękne cerkwie prawosławne. Wielką popularnością wśród turystów cieszy się cerkiew Opieki Matki Bożej w Puchłach. Powstała ona w 1913 roku i do dziś skutecznie przyciąga wiernych pragnących zobaczyć na własne oczy cudowną ikonę Matki Bożej. Cała Kraina Otwartych Okiennic prezentuje się wspaniale, a spacery po wchodzących w jej skład wsiach mogą się dla wielu z nas w fascynującą podróż w czasie.