Sprawdź dlaczego warto odwiedzić miejscowość jaką jest Pieniężno

Kto w czasie wycieczki po Warmii będzie chciał lepiej poznać dzieje tej krainy, ten koniecznie powinien odwiedzić Pieniężno. To ciekawy ośrodek miejski, mogący się pochwalić długą historią oraz interesującymi pamiątkami z dawnych czasów. Co warto tutaj zobaczyć? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne uznanie?

Piękna miejscowość na Warmii

Pieniężno, jako ośrodek miejski, zaczęło się rozwijać w XIII wieku, a prawa miejskie zyskało w 1312 roku z woli kapituły warmińskiej. Obecną nazwę miasto otrzymało po II wojnie światowej. W ten sposób postanowiono upamiętnić Seweryna Pieniężnego – zasłużonego redaktora „Gazety Olsztyńskiej”. W samym mieście można ujrzeć wiele ciekawych obiektów, w gronie których znajduje się m.in. neogotycki kościół św. Piotra i Pawła, wzniesiony pod koniec XIX wieku w miejscu poprzedniej świątyni.

Atrakcje dla turystów

Barokowa plebania, ruiny zamku kapituły warmińskiej oraz dawny kościół szpitalny św. Jakuba, obecnie wykorzystywany jako cerkiew greckokatolicka – oto kolejne atrakcje, którym w trakcie zwiedzania Pieniężna warto poświęcić swój czas. W mieście tym czeka również niezwykła ciekawostka dla tych, którzy interesują się koleją oraz zabytkami techniki. To wiadukt nad Wałszą, wzniesiony pod koniec XIX wieku, do dziś mogący się pochwalić mianem najwyższego mostu kolejowego w Polsce. Oczywiście jeśli ktoś szuka bardziej rozrywkowych atrakcji, to warto wybrać inne miejscowości turystyczne w Polsce. Przykładem świetnego miejsca na pewno jest Słupsk i tamtejsze atrakcje turystyczne dla dzieci.

Innym miejscem, które warto odwiedzić w trakcie wycieczki po Pieniężnie, jest klasztor werbistów, kuszący ciekawym Muzeum Misyjno-Etnograficznym. Wszystkie te atrakcje sprawiają, iż Pieniężno staje się coraz chętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnych wypraw, a turystyka w rejonie tego miasta ma się coraz lepiej..