Skąd brać ekologiczne owoce i warzywa? – warto wiedzieć

Najtańszą metodą uzyskania dobrej, zdrowej żywności jest rzecz jasna jej samodzielna uprawa. Wspaniałą rzeczą jest to, że nie wymaga to dużej przestrzeni w ogrodzie, ani nawet ogrodu! Uprawiaj pomidory i truskawki w pojemnikach, a te mega zdrowe rośliny będą na pewno smaczniejsze, niż te ze szklarni. I dodatkową korzyścią jest to, że masz pełną kontrolę nad warunkami uprawy!

Ekologiczne warzywa i owoce – to powinieneś wiedzieć

Najlepszą kombinacją jest posiadanie organicznej gleby wraz z ekologicznie produkowanymi nasionami lub roślinami, w ten sposób zapewnisz sobie pełny smak i korzyści. Kontenery można postawić w dowolnym miejscu, do którego dociera rozsądna ilość światła dziennego, co oznacza, że można ich używać na balkonach lub innych twardych powierzchniach.

Poszukaj lokalnych dostawców ekologicznych warzyw i owoców

Jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy do zrobienia jest kupowanie żywności ekologicznej na miejscu. W ten sposób otrzymujesz najświeższe składniki do swojej kuchni, a także wspierasz lokalne firmy. Bez kosztów transportu dla dostawcy powinieneś uzyskać bardzo konkurencyjne ceny. Nie zapominaj, że te same firmy będą zatrudniać lokalnych pracowników, więc pomagasz również lokalnej gospodarce, w tym scenariuszu wszyscy wygrywają.

Rynki lokalne z ekologicznymi warzywami i owocami

Odwiedzamy duży targ, który odbywa się co miesiąc na nieczynnym pasie startowym. Żywność ekologiczna to tylko jeden z wielu sprzedawanych tam artykułów, ale ceny są naprawdę bardzo, bardzo dobre. Oczywiście wszyscy są lokalnymi dostawcami, a mając kilku z nich w jednym miejscu, korzystamy ze zdrowej konkurencji i możemy spróbować dużo owoców! Jeśli nie możesz wyjść z domu lub jesteś zbyt zajęty pracą, aby ręcznie wybierać artykuły spożywcze, to dlaczego nie wykupić abonamentu ekologicznego?

Wpis dotyczący zdrowych owoców, znajdziesz tutaj: Jakie owoce będą najzdrowsze – liofilizowane, suszone czy mrożone?

Na koniec sprawdź, czy jakiekolwiek gospodarstwa w Twojej okolicy prowadzą sklep z produktami ekologicznymi. Nasz lokalny działa na otwartej farmie, dzięki czemu można iść i zobaczyć, gdzie trzymane są zwierzęta i przyjrzeć się uprawom. Właściwie mają dobrze zaprojektowaną trasę spacerową wokół farmy, która sprawia, że dzieci też mają przyjemny dzień.